...
  • Onur Akbunar

AYASOFYANIN SIRLARI-1 Ayasofya neden bu kadar önemli

Ayasofya neden bu kadar önemli, Neden herkes Ayasofyanın peşinde.


Ayasofya daki sırlardan biri Hz. Süleyman'ın aranılan kitabının buranın altında olmasıdır.Hz Süleyman bütün mahlukata hükmeden peygamber,ahir ömründe kendisine inam(emanet) edilen kitabı gizlemesi gerektiği için gizledi.


Nasıl mı Tabi ki bulunamaması için büyük bir sır ile.


8 uçlu Bir simetri düzeneği kuruldu . 4 ana yöne, 4 yönün bekçilerini yani 4 buyuk meleği,4 tali yöne, yönün bekçilerini ismi açıklanmayan 4 melek (bu yardımcı 4 melek hangi yıldız ile temsil ediliyor bir gün yazacağım) yerleştirdi.


Bekçiler kim mi Tabi ki 4 büyük melek, mahşerin dört atlısı ve astrolojik olarak bildiğimiz Regulus, aldebaran, fomalhaut ve antares. Peki diğer 4 yardımcı melek kim?? Onu da biraz araştırın bakalım kim olabilir.


Simetrinin orta noktasına elementi bilinmeyen metallerle ve civa elementi kullanılarak 111 metre derinliğe kitap bırakıldı, ve üstü örtüldü.Peki niye 111??


Bu kitap için iki farklı nokta tespit olundu. Biri herkesin bildiği Kudüs ya diğeri, mısır,Petra,tuva göbekli tepe Tarsus yada İstanbul ? Hangisi sorunun cevabı yazının içinde :)) Burda bir soru daha o zaman Petra, Kudüs, mısır, Tarsus, tuva, göbeklitepe ve tabi AYASOFYADA aradıkları demek ki bu kitap, peki bu kitabı bu kadar önemli kılan nedir? Geleceğiz bu konuya, Biz devam edelim


Yapılan bu Simetrinin yıldız denklemine de uygun olması gerekiyordu. Orion takım yıldızı bunun için idealdi o baz alındı. Her yol denendi kitaba ulaşılamadı. Dört ana 4 tali yön yıldızların görevi ( koruma) kitaba ulaşılmayı imkansız hale getirmekteydi.Kitap neden buraya saklandı burada ne vardı? Burası dünya ley hatlarının birleştiği ana merkez, buradan arzın içine yol var, buradan başka boyutlara, yıldızlara geçiş kapıları var. Bunu bilen paganlar, yani iblise tapanlar bu noktayı seçmişti tüm dünyaya hakim olmak için en büyük ayinlerini, ritüellerini burada yapıyorlardı. Burayı dolayısıyla negatif enerji merkezi haline getirmişlerdi.


İşte Süleyman sahip olduğu mühür ve güç ile birlikte hem kitabı hemde bu iblisleri buranın altına gömdü.


Ayasofyaya gider iseniz kapılarında, sütunlarında pagan diline ait sembolik kabartmalar göreceksiniz bunların hepsinin farklı anlamı vardır. Onların dili sembollerledir. Her kapının, Her sembolü farklı bir anlamı ve gücü vardır.


Üst kata çıkarken oluşturulan dönerek çıkış yolu bile vibrasyon oluşturmak içindir. Dönerek çıkar, dönerek inersin.


Tabi pagan tapınağı In üstü kapatılarak daha sonra kilise ye ve daha sonrada camiye çevrilmiştir . Esasında vakti zamanında burda iblise insanlar kurban edilmiş, vahşet içeren ayinler yapılmıştır. Şu anda ise o iblisler uyanmak için ayasaofyanın altından ayin yapar iken, üstünde de onların köleleri açmak (gecen yıl yazılmış bir yazıdır yanlış anlaşılmasın açmaktan kasıt bu iblisleri uyandırmak için gizli ritüeller yapılmaktadır ) ve bu gücü, bu büyük kötülüğü ortaya çıkarmak için uğraşmaktadırlar.


Peki neden üstü kilise ye ve camiye çevrilmiştir sebeplerden biri bu kötülüğün negatif enerjisini örtmek için, nötürlemek için. Etrafına yapılan yerebatan sarnıcı, sultanahmet sebepsiz değildir. Hem Yerebatan hem Sultanahmet pozitif dengeleyicidir.


MS 500 Kahin.. İmparator 1. Justinianus'a gizlenen kitapla ilgili noktanın İstanbul olduğunu ancak tam yerini bilmediğini dört tali yön yıldızı olan ..... 'in yeniden doğduğunu 100 yıl geçmeden son peygamberin geleceğini belirterek kitabın gizlendiği yerin ..... Metre doğu yönüne ibadethane yapılmasını, yapılacak ibadethanenin temelinden aşağıya doğru dehliz kanal ve galeriler yapılmasını dolayısıyla kitaba ulaşacaklarını bildirdi. Miletos ve tralles. İk mimar kahin ....... Tarifleri ile inşa edildi.Tekrar dediğim gibi her yol denendi kitaba ulaşılamadı. Dört ana 4 tali yön yıldızların görevi (yani koruması) kitaba ulaşılmayı imkansız hale getirmekteydi


Fakat Kıyamet alameti olan

Yıldızı açısal olarak düşüş ivmesine girdi ( güneş sisteminin dönme hareketleri ile ilgili)Peki bu yıldız kim? O kadar muazzam gizlenmiş ki kitap o kadar gizemli hesaplamalar yapılmış ki Yerebatan sarnıcının yakın bir yerde inşaa edilmesi tesadüfi değildir ki sonrasında yapılan Sultanahmet......te değildir Tabiki hatta kız kulesi bile.


Hatta ve hatta Yuşa tepesi. İstanbul 7 tepe, Ayasofya 7 kapı.

Bu sır ve bağlantı nedir??

Bilgilerin devamı gelecektir. Sizler böylece astrolojinin, gökyüzünün ilminin ne kadar derin olduğunu anlamış olursunuz.


Yazınun devamı için aşağıda ki linki tıklayın


AYASOFYANIN SIRLARI-2 Ayasofya neden bu kadar önemli : https://www.inuha.org/post/ayasofyanin-sirlari-2-ayasofya-neden-bu-kadar-%C3%B6nemli


KAYNAK:

Istanbulun Pagan Cagi: Bizans Öncesi Istanbul

AYASOFYANIN GİZLİ TARİHİ/ERHAN ALTUNAY

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA