...
  • Onur Akbunar

Bill Gates Vakfı’nın Türkiye’deki Gizli Planı Nedir

Bill Gates Vakfı’nın Türkiye’deki Gizli Planı Nedir ? Julian Assange Bu dünyada son özgür nesil biziz sözüyle yazıyı başlamak istiyorum..


Dünyada ortaya çıkan büyük bir salgın ile adı çok sık dile getirilmeye başlanan bir vakıf 2018 yılında Türkiye de bizlerin hayatını esir alacak çok önemli anlaşmalara imza atmıştı. Üstelik bu olay kamuoyunda neredeyse hiç dillendirilmedi. Fakat Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi Mücahit Gültekin sosyal medya hesabından bu konu ile alakalı paylaşım yapınca bizde bilgi sahibi olduk ve araştırmaya başladık. Yakın zamanda paylaşılan bu twittler ortalığı karıştıracağa benziyor.
Herşey 9 aralık 2018 Pazar günü Bill and Melinda Gates Vakfı Orta Doğu Temsilcisi  Asif ABBAS ve Vakfın Türkiye Temsilcisi Duygu ERCAN MÖREL, Tarım ve Orman Bakanlığı Genel Müdürü Sayın Aylin ÇAĞLAYAN ÖZCAN’ı ziyaret etmesiyle başladı. Bill and Melinda Gates vakfı bildiğiniz üzere dünyada meydana gelen salgın aşı ve çip ile alakalı sürekli gündeme gelmekte.  Bu vakfın hayırlı bir iş için ülkemize geldiğini düşünüyorsanız düşüncenizi tekrar gözden geçirin derim. Bu ziyaretten sonra bir çalıştay yapılması kararlaştırılmış Bill and Melinda Gates Vakfı ile ülkemiz arasında uzun vadeli işbirliği tesis etmek üzere Vakfın uzmanlarının da iştiraklarıyla 10-11 Nisan 2019 tarihlerinde Dışişleri Bakanlığı ev sahipliğinde “sanitasyon”, “finansal kapsayıcılık”, “beslenme” ve “SDG Etki Hızlandırıcısı” konularına odaklanan oturumlardan meydana gelen bir çalıştay gerçekleştirildi. Bu konuların önemini video içerisinde açıklayacağım. Ardından Dışişleri Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı arasında Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları için 7 Mayıs 2019 tarihinde “Etki Hızlandırıcı Pilot Uygulama Belgesi” imzalandı.


İmzalanan protokolde, Türkiye ile Bill and Melinda Gates Vakfı tarafından insani yardım, tarımsal kalkınma ve diğer birçok alanda iş birlikleri geliştirilmesi ve Türkiye’nin öncelikleri doğrultusunda sürdürülebilir kalkınma alanında etki düzeyi yüksek çalışmaların hayata geçirilmesi amaçlanmaktadır.


6 Ocak 2020 tarihinde ise Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Etki Hızlandırıcı Vakfı kuruluş senedi ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Etki Hızlandırıcı ikinci safha proje belgesi imzalandı. Toplantıya kimlerin katıldığını ekranda görebiliyorsunuz. Bu konuda fazla bir açıklama yapmaya gerek yok.


Şunu da belirtmek istiyorum. Bu çalıştayda alınan kararlar her ne kadar insanlığın faydasına olarak anılsa da işin içinde bill and melinda Gates vakfı olunca insan şüpheyle yaklaşıyor. Yetkililerden henüz bu konu ile alakalı herhangi bir açıklama yapılmamış olması da soru işaretlerinin artmasına neden oluyor. Devletimiz en doğrusunu bilir diyerek devam ediyorum.


Şimdi gelelim çalıştayda konuşulan konuları incelemeye…

Sanitasyon : Temiz içme suyunun, insan dışkısı ve kanalizasyonunun yeterli arıtımı ile ilgili halk sağlığı koşullarını ifade eder. Dışkı ve mikroplar ile insan temasını önlemek, sabunla el yıkamak gibi durumlar sanitasyonun bir parçasıdır. Ülkemizde yaşayan mültecilerin ve dezavantajlı grupların sanitasyondan faydalanması amaçlanmaktadır.


Finansal Kapsayıcılık: Bir ekonomi içerisinde herhangi bir nedenden dolayı finansal sistemin dışında kalan bireylerin veya grupların finansal sisteme dâhil edilme süreci olarak tanımlanmaktadır. Yine burada ülkesini terk ederek türkiye ye sığınmış mültecileri ekonomik sisteme dahil etmek amaçlanmaktadır.


Beslenme: Sürdürülebilir insani yardım ve tarımsal kalkınma olarak ifade edilmektedir.


SDG Etki hızlandırıcı: Aslında çalıştayın en etkili konularından biri diyebiliriz. Konuşulan bu konular mülteciler ve dezavantajlı grupların topluma kazandırılması olarak ifade edilmekte. Fakat bunu yaparken de yani kişiyi takip etmek için dijital kimlik kullanma zorunluluğu getiriliyor. Böylece kişi hakkında sürekli bilgi sahibi olmak amaçlanmaktadır. Aslında mülteciler ve dezavantajlı kişilerin seçilmesi burada önemlidir. Çünkü onlar deney olarak kullanılacaktır.


Hatırlayanlarınız vardır. İd2020 platformu kurulmuştu ve bu platformun fonlayıcılarından bazıları bill Gates’in vakfı ve Microsofttu. Bu platformun görevi her insanı dijital olarak takip etmek için dijital kimlik edinmesini sağlamaktı. Kısacası bill gates’in vakfı Türkiye’nin kalkınması şemşiyesi altında kendi amaçlarını gerçekleştirmeye çalışıyor. Dijital olarak takip için masum insanlar kullanılacak ileride sistemden büyük verim alındığı, her insana ve topluma uygulanması gerektiği yönünde görüş bildirip bu yönde baskı kuracaklar.


 Bittimi hayır. İşin bir de beslenme kısmına el atmakta bu vakıf.

Bill and Melinda Gates vakfının ülkemizin tarımsal alanda gelişmesi için destekte bulunacağından bahsedilmiş ve buna bağlı protokoller imzalanmış. İyi de Bill Gates’in tarım ile ilgili nasıl bir yardımı olabilirdi ki. Bu vakfın geçmişte afrika da aşı çalışması yaptığı ve bu konuda karnesinin çok iyi olmadığı birçok kişinin ölümüne ve kısırlaşmasına sebep olduğu tüm dünya tarafından bilinmekte. Üstelik günümüzde aşı çalışmalarının en büyük destekçisi konumunda olup insanları takip etmek için çip takılması gerektiği fikrini de destekleyen bir kurum. Dünya da hiçbir iyi amaca hizmet etmeyen bu vakfın Türkiye deki amacı ne ?

Dijital kimlikle planını belli eden Bill Gates tarımda başka bir amacı gerçekleştirmek istiyor olabilir. Aşı. Şöyle örnek verip devam edelim.


1970 li yıllarda tarımsal ilaçlar ve kimyasal gübrelerin insan ve çevreye zarar verdiği kanıtlanınca insanların besin ihtiyacının karşılanması ve dayanıklı ürünler yetiştirilmesi açısından birtakım çalışmalara gidilmiş ve 1995 yılında genetiği değiştirilmiş mısır ekimi yapılmıştır.


Bundan sonra da bu çalışmaların hızı giderek artmış ve farklı amaçlarla devam etmiştir. Tohumlar kısırlaştırılmış ve hibritleştirilmiştir. Bu gelişmelerden sonra dünya tohum sektörünün %90 nı Amerikan firması Monsanto nun eline geçmiştir. Küresel çapta çalışan bu firma tarım ve sebze tohumları, bitki biyoteknoloji özellikleri, bitki koruma kimyasalları üzerine faaliyet göstermektedir.


Daha sonra bu firma bayer tarafından satın alınmıştır. Bu firma da hem sağlık hemde tarım alanında çalışmalar yapmaktadır. Sofralarımıza giren gdolu ürünler nedeniyle insan nufüsunun artış oranının azaldığını hepiniz farketmişsinizdir.


Günümüzde artık çocuk sahibi olmak çok zor bir hal aldı ve insanlar çocuk sahibi olmak için sağlık sektörüne milyonlarca lira para harcıyor. Ülkemiz de yakın zamanda genetiği değiştirilmiş ve hibrit tohumları yurtdışından ithal etmekteydi. Bereketli hilal bölgesinde bulunan ülkemiz tohumlar için yılda 100 milyon dolar dışarıya para vermektedir. Bu tohumlar devamlılık arz etmeyen ve dış ülkelere bağımlılığı arttıran bir durum yaratmaktadır.


Peki Bill Gates bunun neresinde?  Henry Kissingerın şu sözünü hatırlayalım .”Petrolü kontrol ederseniz ülkeleri; gıdayı kontrol ederseniz, insanları yönetirsiniz…” Bill Gates te tam olarak bunu yapmak istiyor insanları kontrol etmeyi. Bu vakıf Aşı ve çip takılacak insanlara kendi istedikleri yiyecekleri yedirmeye çalışıyorlar. Bu aşı sıradan bir aşı olmayacak. İçinde bulunan etken maddenin çip ile sürekli iletişim halinde kalması amaçlanıyor.


Bunun içinde bağışıklık sistemimin çok güçlü olması istenmiyor. Böylece aşının etkisi kaybolmayacak ve insanlar kontrol altında kalmaya devam edecekler. Türkiye’de bulunmalarının sebebi de bu aslında. Ülke milli tohum hamlesini başlattı. Yerli tohumla beslenecek insanların bağışıklık sistemi güçlenecek ve vücut kendini onaracak. Hastalıklara karşı doğal savunma mekanizmasını geliştirecektir.  Bu durum mevcut oluşturulacak düzeni sekteye uğratacağından vakıf önlem almak açısından birtakım hamleler yapmıştır.


Yeni dünya düzeninde Türkiye’nin etken olması istenmiyor. Bu yüzden büyük çaba sarfediyorlar. Ama artık iş işten geçti. Dünya da yeni düzenin en güçlü temsilcisi Türkiye olacaktır. ünya Daha yaşanabilir bir dünyanın olması dileğiyle.

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA