...
  • Onur Akbunar

Bitcoin daha derin bir düzeltmeye mi gidiyor? 30.000 $ kırılırsa bu seviyeleri izleyin

Boğa piyasası sıkıntıya girmeden önce Bitcoin'in fiyatının 30.000 doların altına düşmesi için hala çok yer var.

Bitcoin ( BTC ), özellikle kurumlar yeni varlık sınıfına girdikçe, son iki ayda büyük bir artış gördü. Sonuncusu Blackrock, Bitcoin vadeli işlemlerine olan ilgiyi açıklarken, Grayscale BTC'yi hızlanan bir hızla artırmaya devam ediyor .


Grayscale Bitcoin Trust tarafından tutulan toplam BTC miktarı. Kaynak: CryptoQuant

Ancak, büyük bir dalgalanmanın ardından, yatırımcılar kar elde ettikçe bazı destek testleri için varlığın fiyatının düşmesi gerekir . Bu, arz ve talebin güzel döngüsel doğasıdır.

Bitcoin'in rallisi 40.000 $ 'ın üzerine çıktığından beri BTC / USD şu anda düzeltme aşamasında. Asıl soru, düzeltmenin buradan ne kadar ileri gideceği veya 30.000 $ seviyesinin ayıları savuşturacak kadar güçlü olup olmayacağıdır.


Yükselişte kalmak için 30.000 $ tutmalı


BTC / USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bitcoin için günlük grafik, son aylarda muazzam bir yükseliş gösteriyor. Ancak, yakın zamandaki yüksek seviyeden bu yana bazı zayıflıklar ortaya çıkıyor ve ardından fiyat yaklaşık % 30 oranında düzeldi.

Bu zayıflıklardan biri, 42.000 $ 'lık son zirve zirvesinden bu yana devam eden düşük zirveler. Bu düşük yüksekler, destek alanından daha zayıf sıçramalarla birleşiyor.

Bu durumda, 30.000 dolarlık alan daha önce tutuldu. Bununla birlikte, boğaların endişesine göre, bu bölgeden gelen sıçramalar zayıflıyor.

30.000 $ 'lık alan tutmazsa, 24.000 $' a doğru bir düzeltme daha olası hale gelir, bu da son yüksek seviyelerden bu yana% 40'lık bir geri dönüş anlamına gelir.


Boğa piyasasında düzeltmeler oldukça yaygındırBTC / USD 1 haftalık grafik. Kaynak: TradingView

Bu haftalık grafik, 2015'ten 2017'ye kadar olan önceki boğa döngüsünü gösteriyor ve bazı düzeltici aşamaları vurguluyor.

Her şeyden önce, 21 haftalık MA (turuncu çizgi), boğa döngüsünün devam etmesi için önemli bir göstergedir. Bitcoin'in fiyatı bu 21 Haftalık MA'nın üzerinde kaldığı sürece boğa döngüsü devam ediyor.

Tüccarlar ve yatırımcılar hiçbir şeyin düz bir çizgide yükselmediği gerçeğinin farkında olmalıdır. Düzeltmeler, piyasaların oluşması için sağlıklı ve organiktir ve dip satın almak için bir fırsat olarak kullanılabilir.

Bu çizelgede dikkat edilmesi gereken ikinci önemli nokta, düzeltmelerin büyüklüğüdür. Önceki boğa döngüsü sırasında, boğa döngüsü devam etmeden önce hızla satın alınan % 30-40 oranında birden fazla düzeltme vardı.

Altcoinlerin daha az likit ve dolayısıyla her zaman Bitcoin'den daha değişken oldukları için daha fazla dezavantaj görebileceğini belirtmek gerekir.


Bu nedenle, düzeltmenin nihai sonu 21 haftalık MA'ya doğru gerçekleşebilir. Bu gösterge şu anda önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ civarında hareket ediyor. Bununla birlikte, gecikmeli bir gösterge ve düzeltmeler bir hafta içinde gerçekleşmiyor, yani 21 haftalık MA bu arada daha da yükselmeye devam edecek.

Olası bir senaryo, 21 haftalık MA'nın birkaç hafta içinde 24.000-26.000 $ civarında hareket etmesidir. Böyle bir düzeltme de% 30-40 olacaktır.


Toplam piyasa değeri, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test edebilir


Toplam piyasa değeri tablosu, düzeltmeler sırasında izlenecek harika bir grafiktir.

Bitcoin'in önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test etme olasılığı çok düşük. Ancak, toplam piyasa kapitalizasyonunun önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini test etme olasılığı önemli.

Bu yeniden test, toplam piyasa değeri grafiğinin 21 haftalık MA'sını, 2018'in tüm zamanların en yüksek seviyesi ile önemli bir birleşim olan 750 milyar dolar seviyesine çıkaracak. Bu nedenle, yatırımcılar ve tüccarlar, kripto para piyasasında potansiyel bir sıçrama için çok önemli bir destek olarak 750 milyar dolarlık bölgeyi izlemelidir.
-NOT-

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve İnuhanın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0 yorum

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA