...
  • Onur Akbunar

Bitcoin'in Durdurulamaz Yükselişinin Arkasında Ne Var?

Bitcoin tüm beklentileri aştı ve rekor seviyelere ulaştı. 2 Ocak'ın erken saatlerinde 30.000 doları aştı ve bugün sırasıyla 31.000 doları ve 32.000 doları aşarak günün erken saatlerinde 33.000 dolara kadar yükseldi.


Kısa bir süre sonra, 34.000 $ 'ı aşarak şu anki en yüksek seviyesi olan 34.608 $' a ulaştı. Tüm bu yükselişin arkasında ne olduğu merak ediliyor. Analistler bu çılgın yükselişi perakende ve kurumsal yatırımcılara bağlıyor.

Perakende Etkisi:

Kripto fonu Arcane Assets'in CIO'su Eric Wall, Decrypt'e “Nihayet Bitcoin'e biraz perakende ilgi duyuyoruz” dedi. Google Trends verilerine göre Bitcoin için arama hacmi zirve yaptı: "Bu, son 20.000 $ 'lık zirveden bu yana ilk kez böyle bir şey gördük." Google'daki aramaların kaynağı kurumsal değil, perakende yatırımcılardır. Dolayısıyla, perakende yatırımcıların hafta sonu artışını tetiklemekten kısmen sorumlu olduğunu söyleyebiliriz. Ancak artışın tamamından perakende yatırımcının sorumlu olduğunu söylemek yanlış olur. Bunun en büyük kanıtı, Simplex'in kurucusu ve CEO'su Nimrod Lehavi'nin açıklamasında gizli. Lehavi'nin perakende müşterileri paralarının% 90'ını Bitcoin'e harcıyorlardı. Bu hafta bu oran% 50'ye düştü; yatırımcılar Tether ve ETH ile giderek daha fazla ilgileniyor.


Kurumsal Etki:

Kurumsal yatırımcılar, 2020'nin son çeyreğinde Bitcoin fiyatını yükselten en önemli kısımdı. Singapurlu ticaret şirketi QCP Capital'in kurucusu ve ortağı Joshua Ho, bu hafta sonunun yükselişini "her taraftan sürekli kurumsal ilgi" olarak gördü. . Ona göre, kurumsal yatırımcılar Bitcoin satın almak için o kadar hevesli hale geldi ki fiyatı artırıyorlar.


Wall ayrıca, fiyat artışının kurumsal yatırımcıların fonlarını uzun vadeli saklama kasalarına çekerek perakende yatırımcılar için mevcut Bitcoin sayısını azaltmasının bir sonucu olabileceğini söyledi.

Glassnode'un yakın tarihli bir raporu, kurumsal yatırımcıların mevcut Bitcoin'in çoğunu ele geçirmesi, talebi artırması ve boğa koşusunu körüklemesi nedeniyle tüccarlar için Bitcoin'in yalnızca% 22'sinin kaldığı sonucuna vardı.

Tüm bunların ışığında bir düzeltme bekleniyor. Ama düzeltme ne kadar büyük olacak, henüz belli değil mi? Duvar, son olarak şu ifadeleri kullandı:

HENÜZ KORKMAYA BAŞLAMAYACAĞIM, HALEN BENİM İÇİN DAHA FAZLASINI YAPACAK ÇOK ŞEY VAR GİBİ. İLK VE İKİNCİ ÇEYREKTE BURADAN 2 KEZ UZAKTA OLMAK TAMAMEN MÜMKÜN. "


0 yorum

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA