...
  • Onur Akbunar

BTC fiyatı% 30 düzeltmeye bakıyor: Bu hafta Bitcoin'de izlenecek 5 şey

Güçlenen dolar, Bitcoin için "kısa vadeli bir düşüş" ortamı yaratmak için madencilerin kar elde etmesiyle birleşir.


Bitcoin ( BTC ), büyük dalgalanmaların olduğu başka bir hafta sonundan sonra yeni bir haftaya giriyor - ancak bu sefer yol yukarı değil, aşağıdaydı.

Piyasa, "dikey" fiyat artışlarının başlamasından bu yana en yüksek olanı olan 7.000 $ kaybettikçe Cointelegraph, önümüzdeki günlerde hareket etmesini sağlayacak beş şey sunuyor.


BTC dip noktası Guggenheim'ın satış yapmak istemesine neden oluyor

Bitcoin kullanıcıları arasındaki konu listesinin başında kripto para biriminin Cumartesi ve Pazar günlerindeki ani düşüşü olacak.

42.000 $ 'a yakın yüksek seviyelerden BTC / USD, saatler dışında bir satışla karşı karşıya kaldı ve ayılar pariteyi 32.300 $' lık mevcut yerel düşük seviyelere çekti.

Düşüş, bu yıl en fazla ve Coronavirus Mart 2020'de çapraz varlık çökmesine neden olduğundan beri, ancak Bitcoin'in aşırı genişlediğini savunan analistler tarafından yaygın olarak tahmin edildi.

"#Bitcoin>% 10 çöküyor: Mart ayından bu yana en kötü Bitcoin düşüşü, 2016 / 2017'deki son yarılanma döngüsünü anımsatıyor. Finansal yorumcu Holger Zschaepitz , Twitter'da temkinli sözlerle özetledi , mitingi 2017'de% 50'den fazla düşüş izledi ” .BTC / USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Aslında, uzun vadeli Bitcoin hodlers için% 23'lük bir düşüş yeni bir şey değil ve daha önemli kayıpların olmaması, 30.000 $ 'ın üzerinde bile alıcı desteğinin güçlü kaldığını gösteriyor.

"Bunlar ve yaklaşan düşüşler, #FOMO 40.000 $ 'lık duygularınız sırasında aradığınız fırsatlardır. Bunları kullanın, ”Bu arada Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe devam etti.

Basında, Bitcoin çoktan toparlanıyordu ve 35.000 $ hızla düşükleri takip ediyordu. Bu kurumsal Bitcoin alıcısı Guggenheim için yeterli değildi, ancak CIO Scott Minerd aniden fonun BTC pozisyonunun bir kısmını satacağının sinyalini verdi.

"Bitcoin'in parabolik yükselişi yakın vadede sürdürülemez. Bir aksilik karşısında savunmasız, ”diye iddia etti Pazartesi günü.

"35.000 $ 'lık hedef teknik avantaj aşıldı. Masadan biraz para alma zamanı. "

Diğerleri, büyük hacimli alıcılar için potansiyel pazarlığa dikkat çekti.

“Kurumlar gerçekten daha #Bitcoin elde etmek için tüm zayıf ellerini sallayarak,” David Gokhshtein, Gokhshtein Medya kurucusu özetlenmiştir mevcut statükoya hakkında.

Biden 3 trilyon dolarlık para basımından bahsediyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde, gelen Biden yönetiminden 3 trilyon dolarlık devasa bir teşvik programı biçiminde Bitcoin için potansiyel bir boğa işareti, doların gücünde yakın zamanda meydana gelen bir toparlanma ile maskeleniyor.

Bitcoin için klasik bir ters korelasyon olan ABD doları para endeksi (DXY), Mart 2018'den bu yana en düşük seviyelerine ulaştıktan sonra 90 işaretinin üzerine çıkarak son günlerde kazanımlarını sürdürdü.

Geçen yıl, diğer fiyat ilişkilerinin istikrarlı bir şekilde bozulduğu bir zamanda, doların zayıflamasının Bitcoin'e destek sağladığını gördü.

“Dolar böylece son derece aşırı nefret, aşırı satım ve tüm ama yakında bir noktada bir süre mitinge sahip olduğu aşırı kısa devre” Matt Maley Miller Tabak + Co. baş piyasa stratejisti, anlattı Bloomberg.

"Dolar, takas edilebilir bir sıçrama için çok olgunlaşıyor - bu, en az birkaç hafta ve hatta belki birkaç ay sürecek."

ABD doları para endeksi 1 günlük mum grafiği. Kaynak: TradingView

Ancak uzun vadeye baktığımızda, bu hafta ABD'nin gerçek ekonomik zorluklarını yolun daha da aşağısına attığı birçok kişi için açıktı. Yeni başkan Joe Biden, 3 trilyon dolar değerinde olabilecek dev bir para basım uygulamasının bir parçası olarak Amerikalılara 2.000 dolarlık teşvik çeki vermeyi planlıyor.

Geçerse, merkez bankasından gelen likidite, Koronavirüs salgını başladığından bu yana bir anda en çok artacak ve tarihte ilk kez ABD federal borcunu 30 trilyon doların üzerine çıkaracak.

İngiltere borsası CoinCorner'ın CEO'su Danny Scott planlara “B PlanZamanı” yanıtını verdi .


Hisse senetleri yükseliyor


Hisse senedi tüccarları, Amerika Birleşik Devletleri'nde son zamanlarda yaşanan olayların piyasaların mevcut kazanımlarına katkıda bulunması sayesinde, bu hafta kar elde etme umutlarını artırmaya başlıyor.

Pazartesi günü, hisse senetleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru yarışırken Hindistan'ın ilgi odağı oldu. Cointelegraph'ın bildirdiği gibi , diğer piyasalar zaten kendi kayıtlarında veya yakınındadır. Asya'nın başka yerlerinde ve ötesinde, Hong Kong ve Güney Kore kazanç elde ederken, Avustralya kayıplar gördü.

Wall Street açılışından önce ABD vadeli işlemlerinin düşüşü ile, piyasa katılımcılarını oldukça karışık bir tablo karşıladı, altın da mücadele ediyor, ancak petrol artıyor.

Hafta sonundaki dalgalanma mevcut makro ortama hiç benzemediğinden, Bitcoin'in borsa hareketlerine olan güveni yine şüphelidir. Piyasalar geçen Mart ayında yaşanan çöküşten sonra toparlanırken Tesla dışındaki tüm büyük hisse senedi oyunlarından daha iyi performans gösterdiği için Bitcoin, makro tarafından engellenmeden giderek kendi yolunu açtı.

“Önümüzdeki 6-9 ay içinde yeniden ikiye katlama Bitcoin ve teknoloji stokları bekliyorum,” Immad Akhund, başlangıç-odaklı banka Merkür CEO'su tahmin haftasonu boyunca.

“Mali teşvik, düşük faiz oranları ve pandemide ironik olarak daha yüksek harcanabilir gelirle beslenen bir varlık balonunun içinde olduğumuz açık. Muhtemelen iyi bitmeyecek ama yolda yolculuğun tadını çıkar! "

Akhund, diğerleri gibi, zaman çizelgesinin, haberleri son haftalarda çok yönlü artışa neden olan Koronavirüse karşı toplu aşılamanın kullanıma sunulmasıyla aynı zamana denk geldiğini ekledi.

Madenciler ciddi karlar alıyor

Bitcoin fiyat düşüşünün bir açıklaması, Bitcoin ağının kendi içindedir. Klasik bir kurulum, madenciler, holdingleri bir kez daha önemli oranlarda satıyor gibi görünüyor.

Zincir üstü izleme kaynağı CryptoQuant'ın verilerine göre, bu satışlar Temmuz 2019'dan bu yana en yüksek seviyelerine ulaştı, hatta geçen yıl Mayıs ayında en son blok sübvansiyonu yarılanmasını izleyenleri bile geride bıraktı.

CryptoQuant, madencilerin azalan BTC stoklarını belirlemek için Maden Pozisyon Endeksi'ni (MPI) kullandı ve CEO Ki Young Ju mevcut durumu "kısa vadeli bir düşüş piyasası" olarak tanımladı .

"Geçen yılın Aralık ayından bu yana, BTC $ satıyorlardı, ancak kurumsal satın alma gücü nedeniyle düzeltme küçüktü" dedi.


Bitcoin MPI 30 günlük hareketli ortalama grafik. Kaynak: Ki Young Ju / Twitter

Henüz "alt sezon 2.0" yok

Bitcoin'in düşük seviyeleri, diğer tokenlerin nefes almasına izin vermek için boğa koşusunun yoğunluğunun azalmasını hevesle bekleyen altcoin hodlers için bir hediye olabilir.


Cointelegraph'ın kurum içi analisti Joseph Young'ın başka düşünceleri vardı. Ona göre, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolar, piyasanın kendini aşırı zorladığı bir dönemin sonunda geldi. Hisse senedi alma dönemi - belki de kelimenin tam anlamıyla - gereğinden fazla oldu.

“2.7 milyar $ bugün tasfiye edildi” diye kaydetti Pazartesi günü. "Cevap basittir, piyasanın aşırı büyütülmüş olması, açgözlülük yapması ve 39.000 $ 'ın altındaki ilk düşüşleri almaya devam etmesidir." Cointelegraph'ın Van de Poppe'unun sık sık belirttiği gibi, altcoinler Bitcoin'deki parabolik bölümler sırasında iyi sonuç vermez, ana performansları Bitcoin soğuduktan sonra ortaya çıkar. Pazartesi günü , "#altcoin piyasa değeri hala harika görünüyor" yorumunu yaptı .

“Dürtü dalgasının ilk seviyesi 320 milyar dolara ulaştı. 225 milyar doların üzerinde kaldığı sürece, bir sonraki çalıştırma #altcoin kapitalizasyonunu tüm zamanların en yüksek seviyelerine taşıyacak. "

Ancak Pazartesi günü, Bitcoin'i aşağı doğru takip eden ve hatta kayıplarını geride bırakan altcoinlerle bu modelin henüz gerçekleşmediği açıktı. Piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminden birçoğu günde% 17 ila% 20 arasında kaybetti ve pazar lideri Ether ( ETH ) 1.000 $ 'a yaklaştı. Dezavantajlara rağmen, birçoğu hala daha uzun zaman dilimlerinde sağlam kazanımlar elde etti. İlk on arasında, genel olarak liderlik eden Cardano ( ADA ) oldu ve bir hafta öncesine göre hala% 27 arttı.


0 yorum

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA