...
  • Onur Akbunar

Bu Ezoterik Metinler Gizli Güçlerin Kilidini Açabilir

Doğası gereği büyülü olan veya büyüleri veya iblisleri çağırmak için talimatlar içerdiği iddia edilen eski metinler söz konusu olduğunda , Wicca genellikle akla gelir. Bununla birlikte, grimoires olarak bilinen birçok farklı dini ve manevi geçmişe sahip büyülü kitaplar var.


Grimoire'lar genellikle büyüler, ruhları çağırma ve metafiziğin genel tezahürü için talimatlar içerir. Farklı dinlerin ve aynı zamanda gizli uygulamaların temelini oluşturan, menşei ve doğası bakımından değişen sayısız grimoire vardır. Henüz deşifre edilmemiş ve kriptologlardan kurtulmaya devam eden sihirbazlıklar bile var.

Büyü kitabının esrarengiz özüne rağmen, kesin olan bir şey, gerçek sihir üreterek ya da üretmeyerek, sözlerinin doğasının ötesinde bir güç içermeleridir. "Dilbilgisi" kelimesinden türetilen grimoires, bize sözcükleri dilbilgisel bir şekilde birleştirip başka dünyaya ait etkileri nasıl yaratacağımızı öğretir; olduklarını ezoterizmin esastır.


Voynich Elyazması

Voynich Elyazması, muhtemelen en zor ve kafa karıştırıcı grimoire. Karbon partner el yazması 15'e geri yerleştirilebilir göstermiştir inci ortaçağ zamanlarında, yüzyıl. Modern popülaritesi, antika bir kitap koleksiyoncusu olan Wilfred Voynich'in 1912'de İtalya'dan satın almasıyla ortaya çıktı. O zamandan beri, geçen yüzyılın en iyi kriptologlarının gözüne konulmasına rağmen, kitabın şifresi çözülmedi. İkinci Dünya Savaşı sırasında bile, en önemli kod çözücüler, bu sihirbazlığın şifresini kırmaya çalıştılar.


240 sayfalık dana derisi üzerine yazılan kitap, astronomik tabloları, yabancı bitkilerin çizimlerini ve küvetteki çıplak kadınları tasvir ediyor. Çalışanlar onu beş konu kategorisine ayırdı; astronomik, biyolojik, bitkisel, farmasötik ve tarifler.


El yazması henüz şifrelenmediğinden, çoğu kişi bunun bir aldatmaca olduğuna inanmaya başladı. Ancak yazının yapısını ve sözdizimini analiz edenler, bilgi segmentlerinin gruplanma biçiminde bilinen dillere benzerlikler gösterdiğine inanmaktadır .


Şifresiyle ilgili bir teori, harflerin sırasının yeniden düzenlenmesinden, eski Yunanistan'dan alınan bir kısaltma sisteminden ve diğer harflerin kısaltması olan farklı karakterler içinde mikroskobik kalem vuruşlarından oluşan anagramlı, mikrografik bir kısaltma olmasıdır. Ölümünden sonra ortaya çıkan bir araştırmacı tarafından şifrelenmiş bir mesajda bırakılan bir başka şifreleme girişimi, Voynich El Yazması'nın yapay veya evrensel bir dil yaratma girişimi olduğunu söyledi.


Kızıl Ejder veya Büyük Büyü

Büyük Süleyman Klavikulası olarak da bilinen Kızıl Ejder metninin 18. yüzyılda Kral Süleyman'ın mezarında keşfedildiği ve efsanevi bir Yunan karakteri olan Thebes'li Honorius'un yazılarına dayandığı söyleniyor. şeytan tarafından ele geçirildi. Red Dragon'un orijinal kopyası Roma Katolik kilisesine aittir ve Vatikan'da gizli bir arşivde saklanmaktadır.

Kızıl Ejderin işlevi büyücülük ve iblisleri çağırmaktır. Tabii ki, kara büyü ile ilgilendiği için, özellikle Haiti'de, Le Véritable Dragon Rouge olarak anılan voodoo uygulayıcıları tarafından benimsendi. Şeytanla bir anlaşma yapmak için Lucifer'i çağırma talimatlarını içerir. Yangına dayanıklı olduğu söyleniyor.

Kitap, sihirleri, çağrıları ve bir iblisin sizin için çalışmasını sağlamak için gereken araçları içeren , ilk yarısı Sanctum Regnum olarak adlandırılan iki bölüme ayrılmıştır . Sırlar adlı ikinci kitap, söz konusu iblisle yukarıda belirtilen araçlar olmadan nasıl anlaşma yapılacağını öğretir, ancak daha büyük bir risk taşır - sonuçta uğraştığınız bir iblis!

Musa'nın Altıncı ve Yedinci Kitabı

Bu kitapların Musa'nın kendisi tarafından yazıldığı söyleniyor. Kızıl Ejder'in kara büyüsünün aksine, altıncı ve yedinci kitaplar, İncil'de yapılanlar gibi mucizeler yaratmak için talimatlar verir. Ölü ve İncil figürleriyle temas kurmak için büyülü sözler içeren "mühürler" veya büyülü çizimler içerir.Bu kitaplar 18. yüzyılda Avrupa'da Kabala'da ortaya çıktı. Pennsylvania Dutch sayesinde hızla Almanya'dan Kuzey Amerika'ya yayıldılar . Oradan Afro-Amerikan kültüründe etkisi yaygınlaştı ve Rastafaryanlığın temelini ve Amerikan Güneyindeki Hoodoo'nun temelini oluşturdu. Hoodoo, Batı Afrika bölgelerinden köle ticareti sırasında getirilen ve büyü, ruhsal hipnoz ve paranormal temas için kullanılan vuduya benzer bir Afrika halk ruhaniyetidir.

Grimoire'ların güçleri, birçok farklı kültürde tüm dünyada kök salmıştır. Bu gücün kapsamı, özellikle henüz deşifre edilmemiş olanlar için, gizemle örtülmeye devam ediyor.İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA