...
  • Onur Akbunar

DSÖ: Coronavirüs 'Asla Gitmeyebilir' ve İnsan Irkları Tıpkı HIV gibi COVID-19 ile Yaşamayı Öğrenecek
DSÖ: Coronavirüs 'Asla Gitmeyebilir' ve İnsan Irkları Tıpkı HIV gibi COVID-19 ile Yaşamayı Öğrenecek

Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) acil sağlık sorumlusu Dr. Mike Ryan, geçtiğimiz günlerde 14 Mayıs Perşembe günü Cenevre'den bir uyarı verdi ve "koronavirüs, toplumlarımızın sadece başka bir endemik virüsü haline gelebilir ve asla geçmeyebilir."

Ayrıca, bu salgının ne zaman biteceğini tam olarak belirleyemediğini söyledi.


WHO: 'Virüs asla kaybolamaz'

WHO, insanlığın, tıpkı dünyanın HIV'e nasıl adapte olduğu gibi yeni koronavirüs ile nasıl yaşayacağını öğrenmek zorunda kalabileceği konusunda uyardı.

Mike Ryan  yakın zamanda yapılan bir Cenevre basın toplantısında, Daily Mail'in raporlarına göre, "Bunu masaya koymak önemlidir: bu virüs toplumlarımızda sadece başka bir endemik virüs olabilir ve bu virüs asla ortadan kalkabilir. gitmedik, virüsle anlaştık ve tedavileri bulduk ve önleme yöntemlerini bulduk ve insanlar daha önce olduğu kadar korkmuyorlar ve HIV'li insanlara yaşam sunuyoruz, uzun süre sağlıklı HIV'li insanlara yaşıyor. "


Ayrıca her iki hastalığı da karşılaştırmaya çalışmadığını, ancak bu hastalığın ne zaman ya da yok olup olmayacağını hiç kimsenin tahmin edemeyeceğini basitçe göstermek için ekledi. Ryan, aşı almadan önce bir yıllık tahminler veren tıbbi sağlık uzmanları ve politikacılar söz konusu olduğunda genişlemeye çalışıyordu.


Sayılar nispeten düşük

Ryan ayrıca, küresel ölçekte enfekte olmuş insan sayısının, dünya çapında 4.3 milyondan fazla vakaya fırlatılmış olsa bile, nispeten düşük olduğunu açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri'ne baktığımızda Donald Trump, ekonomik faaliyetlerin hızlı bir şekilde yeniden başlaması için çok istekliydi ve Kasım ayında seçimden önce dünyanın en büyük ekonomisini atlamaya çalışırken kendi sağlık görevlilerinin tavsiyesine her zaman karşı çıkıyor.

Birleşik Krallık'ta çok temkinli bir yaklaşım benimsendi ve Şansölye Rishi Sunak zaten tüyler ürpertici bir plana devam etme sözü verdi. Söz konusu programdaki çalışanlar, Ekim ayına kadar 2.500 £ veya 3.000 $ 'a kadar olan ücretlerin en az% 80'ini alacaklar.

"Gelişmekte olan virüs için 100'den fazla potansiyel aşı var, ancak Dr. Ryan bir aşı ile bile virüsün asla silinemeyeceğini belirtti. Kızamık örneğini verdi. WHO Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus insanları devam etmeye çağırdı mücadelede hastalığın yayılmasını durdurmak için, "Daily Mail raporu eklendi.

0 yorum

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA