...
  • Onur Akbunar

Elon Musk bir twit attı."Kırmızı hapı al" dedi.Peki nedir bu kırmızı hap ?

Elon Musk bir twit atti ve "Kırmızı hapı al" dedi Peki nedir bu kırmızı hap?Kırmızı hapı anlamak için, Öncelikle Matrix'e bakmak lazım..Bir Film Matrix İki kardes Larry ve Andy Wachowski . Bir piyon Elon Musk.İki Hap Mavi ve Kırmızı . Corona Virüs ve Yeni Dünya Düzeni.Gelin bugün hep birlikte kırmızı hap neymiş ona bakalım ve Elon Musk abimizi anlamaya calışalım. Filmin yapımcıları, Polonya Yahudisi olan iki ERKEK kardeş, ABD doğumlu Larry ve Andy Wachowski kardeslerdir Matrix filminden önce Tanınmayan bilinmeyen sıradan iki kardeş..


Hollywood camiasında bu iki kardeş tanıyan tek kişi bile yoktu. Marangozluk ve tamircilik yapan iki kardeşten ibaret idiler. Tıpkı bir zamanlar sıradan, Tanınmayan Performans sanatcisı SATANİST-CADI Marina Abramovic gibi..


Abramovic'e dokunan sihirli değnek, Wachowski kardeşlere de dokundu ve bir anda ünlü oldular. Çünkü Tamircilik işi yapan Wachowski kardeşlerin, Matrix gibi gişe rekorları kıran , Böylesine derin bilgilere sahip ağır bir senaryoyu yazacak KABİLİYETERİ yoktu.


Böylesine bir sinema filmi çevirip yönetmenin maliyetini,bütçesini,kalitesini,senaryosunu,oyuncularını özenle seçip kurgulamak, Tiyatro oynamaya benzemez.Burada küçük bir not düşelim. Erkek kardeşlerden Larry, Ameliyatla cinsiyet degiştirmeye karar verdi ve Lana oldu..


Filmin iki ana temel konusu göze çarpiyor. Makinalar dünyasi dedikleri Matrix ve ikincisi son insan şehri olan ZİON Şehri. Matrix denen şey, Gerçekte yaşamakta olduğumuz Kader dünyasıdır. Zion (israil) ise, Matrix'e yani kader dünyasina baş kaldıranların karargahı.


Ve güya!, Zion(israil) şehri aşkın/Sevginin/Özgürlüğün yaşandigı tek toplum olarak ayakta kalmış. Gerçekte ise burası Kadim tarihlerde yer alan Şeytani bir topluluk olan Lemuryaliların topluluğudur. Tüm Hollywood filmlerinde olduğu gibi, Ciddi bir Çarpıtma söz konusudur..
Film çok derin mesajlarla doludur. Dinsel,Tarihsel,Toplumsal ve Kültürel bilgisi yetersiz bir insan bunu ancak hoş-güzel bir film olarak algılayabilir.Oysa bir filmden çok ötesini içermektedir.Filmdeki insani değerlerden uzak bir "makina" olarak gösterilenler MELEK'lerdir


Makinaların (Meleklerin) Efendisi dedikleri, Allah'in yaratmış olduğu bir program olan Matrix,yani yaşamakta olduğumuz reel/Gerçek dünyadır.Dünyadaki tüm olaylar bu sistemi yaratan Yöneten Düzenleyen Ve yürüten OTORİTE(makinalarin efendisi) Yüce Allah'tir.


Otoriteye karşı Zion (israil) halki, Neo dedikleri isyancının liderliğinde, Güya bu Evrensel Dengeyi/Düzeni yakıp-yıkmaya, Ve tüm dünyayı tek merkezden (Zion'dan) yönetmeye calişmaktadır.Bu yeminli bir mücadeledir. İblise verilmiş bir yemin.


- Morpheus: Kader'e inanır mısın?

- Neo: Hayır

Ana Bilgisayar(Rab) elbette her yeri kuşatmıştır. Bu bir Hakikattir. Hakikat engellenemez. Ancak Morpheus'un bagli oldugu Zion-Seytani sistem, Hakikati engellemeye calışıyor. Bu yüzden İnsanoglu'nu Köle olarak gösteriyor.


Ve burda Morpeus-Neo arasinda, Elon Musk'un bugün twitte yazdigi o meşhur Mavi ve Kırmızı hap diyaloğu yaşanıyor. Mavi hapı alırsan, Hikaye sona erer ve kendi yatağinda uyanirsın. Neye inanıyorsan ona inanmaya devam edersin, Kırmızı hapı alırsan, Dünyan değişir,diyor.Burda köle dediği insanoğlu ve Cin'ler, Gerçekte Allah'in Kulu-Kölesidir. Ancak burda ince bir çizgi var.Allah tüm kullarını ÖZGÜR İRADE İle yaratıp onurlandırıyor.Öyle bir hür irade ki; Dileyen inkar edebiliyor Dileyen iman edebiliyor.Morpeusun/iblisin vaadi ise SAHTE dir.


Küreselcilerin, Zion/Ziyon/Siyon/israil-Kudüs merkezli tek dunya egemenliğinde hayal ettikleri, Matrix(dünya) karşıtı yeni Dijital-Sistem, İblisin vaat ettiği ÖZGÜR! Dünyadir. Kapitalizm'in yaşattıgı "Özgürlük" ortada. Çürümüşlük ve Kokuşmuşluktan başka birşey yok..


Peki Matrix nedir? Matrix, Bilgisayar tabanlı bir düş dünyası olarak tarif ediliyor. Film "Matrix'deki Pil (inanç) var oldukça,insan ırkı özgürleşemez"mesajı veriliyor. Böylesine ince detaylı Zeka kokan sinsi bir mesaj, ancak şeytanın aklına gelebilir.


Morpheusun Neo'ya soyledigi cok dikkat ceken bir sözü vardir Diyor ki; Matrix (dunya) ilk kez yaratildiginda içerde bir adam vardi. İstedigi herseyi degistirebilen bir adam! O adam bize GERÇEGİ Gösterdi! Kim o adam? İblis'in ta kendisi :)


Morpeus doğru diyor. Dünya yaratıldığı zaman iblis vardi. Ateşten yaratılan Cin'ler alemindendir. Birçok şeyi degiştirme gücü vardi.Ancak ne var ki Kibir yüzünden İNSAN OĞLUNA Biat etmeyi red etti ve isyan etti. Bu isyan ve asi'ligine karşilik, Cennetten kovuldu.


Cennetten kovulmasının acısıyla, İnsan oğlundan/insan ırkı'ndan NEFRET Edip İntikam yemini etti. Vaat ettiği Sahte Özgürleşme edebiyatı, İblis ve hizmetçilerinin gerçek yüzünü gizlemek için kullandığı bir Maskeden ibarettir.


Filmi izleyenler bilir. Önemli karakterlerden biri de, Kahin'dir.Hani Neo'un falina bakan, Şu tatlı Yüzlü Gülümseyen tombiş kadın Neo'ya kurabiyeler! Veren, Ve kendini yağmur damlası gibi hissedeceksin diyen kahin.Gerçekte; İblis'in yer yüzünde ki insan elçisidir.Kahin/Medyum/Falcı/Cinci'lerin tüm söyledikleri bilgiler,Şeytan ve Cinlerden aldıkları Vahiy/bilgilerdir. Dünya dışı varlıklar/uzaylılar/ufolar vs dedikleri şeylerin hepsi Cin ve şeytan alemine ait Ruhani ve Cinni varlıklardan başkası değil..


Ama utandıklari için Ve gerçekleri ters yüz etmek adına Cin yerine daha kibarca ve modern terim olarak dünya dışı varlıklar olarak adlandırıyorlar :) Cinlerden aldıkları bilgi kırıntılarıyla Dünyada İnsanlara pazarlayarak Menfaat/Para/güç kazanan medyumlar Ölüm de var unutma!Filmin diğer bir karakteri Smith. Nami diğer,Ajan Smith Ne diyordu Smith? "İnsan irki,bu gezegende bir hastalık, Bir virüstür. Ve biz bunun aşısıyız. Burdan (Matrix'ten/Dünyadan) Nefret ediyorum"


Smith, Neo'ya "Aradığım anahtar sende,o kod'a(Zion'un koduna) ihtiyacım var" diyor Smith hem Meleklere benzetilmiş,hemde şeytan türüne. Doğrusu Smith; İblisle birlikte Allah'a isyan eden ve sonradan şeytanlaşan, İnsan ırkından en nefret eden Cinlerdendir.Filmin ana temalarından biri olan Neo, Smith'le savaşırken vurulur ve ölür. Derken, Bir öpücükle (Muska/büyü) ile hayata geri döner. Ve Smith'in kurşunları artık Neo'ya işlemez. Çünkü Neo, Asil verilmek istenen mesajdaki seçilmiş kişi (Sahte) Mesih olmuştur.Filmin devamını başka zaman derleyip yazarız. Şimdi gelelim günümüz koşullarına. Corona sürecinde/öncesinde, Küreselciler Ulusalcılar Mesih'ciler/israil Mesih'ciler/Hiristiyanlar Güzel güzel anlaşarak bugüne geldiler.Bugün tüm tarafların Temel amaçları çatışmaya başladı.


Bu çatışmaların altında yatan temel sebep; Yeni Dünyanın Tek Hakimi kim olacak? Kavgasıdır. Dinsel öğretilerle hareket eden (Zion/Siyonistler) Mesihciler mi? Şeytani bir amaçla yeni bir sistem getirmek isteyen dijitalci Küreselciler mi? Askeri/Ticari/Dünyavi/Paracı ABD mi?


Bu soruların cevabi; Hem Corona sonrasında, Hemde Film'in devamında saklıdır. Okuyan ve okuyacak olan herkese, Bilgi/Felsefe/inanç ve sağlIk dolu yarınlar diliyorum. Mavi hapı seçin Ve Özgür iradenizle birlikte kendi Kaderinizi yaşayın. iblis'lere esir olmayın.
0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA