...
  • Onur Akbunar

Elon Musk, Mars'ı terraform haline getirmek için 10.000 nükleer silahla havaya uçuracağını açıkladı.

ELON MUSK, Kızıl Gezegen tarafından nükleer savaş başlıklarıyla patlak veren "sorun değil" cevabını alarak, Mars'ı terörize etme kavramını sorgulayan bir Roscosmos yöneticisine cevap verdi.Terraform Mars: Elon Musk, Mars'ı terraform için nükleer silah kullanma konusunda ikiye katlandı


48 yaşındaki SpaceX CEO'su Elon Musk, Mars'ta Kızıl Gezegeni hızla terörize edecek patlayıcı nükleer bombaları savundu.Ancak Rusya'nın uzay ajansı Roscosmos'taki bir yetkili kısa bir süre önce eksantrik milyarderin cesur planını sorguladı.


SpaceNews gazetecisi Jeff Foust, Roscosmos'un ileri programlar ve bilim direktörü Alexander Bloshenko'nun Bay Musk'un iddialı önerisinin günümüz teknolojisine dayanan yaklaşık 10.000 nükleer silahı havaya uçuracağını açıkladı.


Terraform Mars: SpaceX ve Tesla girişimcisi bir süredir Mars'ı kolonileştirmeye başladı (Resim: Hızlı)

Bay Bloshenko'nun yorumları, Bay Musk'un Kızıl Gezegenin her iki kutbuna da bomba patlatma fikri olarak yönlendirildi.


Son derece tartışmalı plan potansiyel olarak Mars atmosferini ısıtmak için Dünya benzeri bir habitatı andıran bir şeye dönüştürmek için yeterli karbondioksit salgılayabilir.

Plan geçmişte " çok gerçekçi olmayan " olarak adlandırıldı çünkü Mars'ın kutup başlıkları üzerinde yeterli karbon yok.


Ancak, milyarderin bir meydan okumadan geri adım attığı bilinmemektedir.

Bay Musk, 13 Mayıs tweet'ine kısa ve öz "sorun değil" yanıtını verdi.


SpaceX ve Tesla girişimcisi kalbini Mars'ı kolonileştirmeye koydu ve Kızıl Gezegeni nukinginin rüyasını gerçekleştirmenin en hızlı yolunu temsil ettiğine inanıyor.

Bay Musk, ilk olarak 2015'te Stephen Colbert ile Geç Gösteri planını açıkladı.


Daha sonra Mars'ın “daha ​​sıcak olsaydı Dünya benzeri” yapılabilen “bir gezegenin sabitleyicisi” olduğunu söyledi.

Güney Afrikalı milyarder bunun nükleer silahların yardımıyla gerçekleştirilebileceğini açıkladı.

Çünkü sera gazlarının teorik salınımı atmosferi karbondioksit ile dolduracaktır.

Bu tür KİS'ler patlatıldığında görünür, kızılötesi ve ultraviyole ışık olarak muazzam miktarlarda termal radyasyon yayar.


Terraform Mars: Bilim adamları nükleer silahların Mars atmosferini ısıtmak için kullanılabileceğine inanıyor (Resim: Getty)


Isı, patlamanın açığa çıkardığı enerjinin yüzde 35 ila 45'ini oluşturur, yani çok hızlı bir şekilde ısı inanılmaz derecede hızlı bir şekilde üretilir.

Bazı uzay bilimcileri, bunun Mars atmosferini ısıtmak için potansiyel olarak kullanılabileceğine inanıyorlar.

Ancak Bay Bloshenko, Rus devlet haber ajansı TASS ile yaptığı bir röportaj sırasında düşüncelerini paylaşan Bay Musk'un acemi teorisiyle ikna olmamıştı.

Bloshenko şunları söyledi: "Kısaca analiz edilirse, SpaceX tarafından öne sürülen bazı planlar kısa vadeli teknolojik gelişmeler dikkate alınarak uygulanamaz.


"Örneğin, Mars direğinde termonükleer bir patlama için, SpaceX'in planlarından biri, somut sonuçlar elde etmek için, en büyük yükleri taşıyabilen ve şu anda geliştirilmekte olan 10.000'den fazla füze fırlatmalarına ihtiyaç var."


Roscosmos müdürü, insanlığın Mars'ta ve hatta Venüs'te - başka bir ilginç Dünya benzeri gezegen - iklimleri değiştirme yeteneklerinden yoksun olduğunu açıklamaya devam etti.

Ancak Bay Musk, Mars'a füze göndermenin fizibilitesi konusunda çok kararlı.

Sadece geçen yıl, SpaceX CEO'su "Nuke Mars" ı tweetledi, tartışmalı plan için yeni bir teklifle birlikte.


Ve bir sonraki yazıda, Musk gezegeni insan yerleşimi için geliştirmenin yeni bir teorisini geliştirdi ve Güneş ışınlarının "güneş reflektörleri" yoluyla kullanılmasını içeriyordu.

Ağustos 2019'da şöyle yazdı: "Mars'ı yapay güneşlere (tbd) ısıtmak için binlerce güneş reflektör uydusuna sahip olmak mantıklı olabilir."

Reflektörlerin gerçekte nasıl çalışabileceğine dair çok az ayrıntı sunarken, plan geçen hafta Bay Musk tarafından Mars'ı ısıtmak için nükleer silahların kullanılmasını içeren bir alternatif sunuyor.

0 yorum

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA