...
  • Onur Akbunar

Ethereum 800 $ 'ı kırarken Bitcoin 35K $' a doğru parabolik hale geliyor: Sırada ne var?

Bitcoin'in fiyatı 34,7 bin doları aşarak Ethereum'u bir gecede güçlü bir ralliden sonra 800 doları geçmeye itti.


Bitcoin ( BTC ) fiyatı, güçlü bir gecede rallinin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için 34.700 doları aştı. Ethereum blok zincirinin yerel kripto para birimi olan Ether ( ETH ) de Mayıs 2018'den bu yana ilk kez 800 doları aştı.

Bitcoin'in ani yükselişi sürpriz oldu çünkü 2 Ocak'ta ani bir şekilde düzeltilerek 30.300 dolara yükseldi. 24 saat içinde BTC 30.300 dolardan 34.778 dolara yükseldi ve% 14'lük bir toparlanma oldu.


BTC / USD saatlik grafiği (Bitstamp)

Bitcoin ve Ethereum rallisini ne tetikledi?

2 Ocak'ta Bitcoin'in fiyatı 33.000 doları aştığında, bazı balinalar ve yüksek net değerli yatırımcılar 150 BTC'lik bir satış emrinin piyasayı geri getirebileceği konusunda uyardı.

"İ.am.nomad" olarak bilinen sahte bir Bitcoin tüccarı şunu yazdı :


"150 btc'lik bir piyasa satışı tüm bunların izini sürecek. lmao fiyat yükseldikçe, perakende fiyatları ne kadar çok çıkarırsa, teklif desteği o kadar düşük olur. "

Saatler içinde, zayıf sipariş defterleri nedeniyle bir Bitcoin düzeltmesi riskini belirledi, BTC keskin bir şekilde geri çekildi.

Ancak Bitcoin ilk düşüşten sonra hızla toparlandı ve 24 saat içinde yeni bir rekor kırdı.

Bitcoin'in rallisinin arkasındaki ana katalizörler, Coinbase'de BTC'nin kurumsal birikimi ve Binance Vadeli İşlemleri üzerindeki kısa baskı oldu .

Cointelegraph'ın bildirdiği gibi, geçtiğimiz üç gün boyunca Bitcoin, Coinbase'de diğer büyük borsalardan çok daha yüksek işlem görüyor .

Bu, Coinbase'deki agresif alıcıların prime rağmen sürekli olarak BTC biriktirdiği anlamına geliyor.


Bitcoin, ortalama tüccar getirileri en yüksek seviyelerde ile 34.000 doları aştı. Kaynak: Santiment

Bu arada, Binance Vadeli İşlemlerindeki birçok tüccar, Bitcoin'in yaklaşık 30.000 $ 'a çıkmasını bekleyerek BTC'ye kısa devre yaptı. Coinbase alıcıları BTC'yi yukarı itmeye devam ettiğinde kısa bir sıkışma yaşandı. Santiment'teki analistler şunları açıkladı :


“2021'de bir #Bitcoin düzeltmesinin başlamasını bekleyenler için, 10 dakika önce elde edilen 34.000 $ #AllTimeHigh, son 10 ayda BTC'lik bir ayı olmanın ne kadar acı verici olduğunu gösteriyor. Ort. tüccar getirileri, Haziran 2019'dan bu yana genel olarak bu kadar yüksek olmamıştı. "

Ethereum fiyatı, Bitcoin'in güçlü teknik ivmesinden yükseldi. ETH / USD, Mayıs 2018'in başından bu yana ilk kez 800 doları aşarak Aralık ayı boyunca durgunluktan sonra yenilenen ivmeyi gösterdi.

"Mayne" olarak bilinen sahte bir kripto para birimi tüccarı, 2 Ocak'ta Ether rallisinden önce ETH'nin muhtemelen 900 $ 'a çıkacağını söyledi. Dedi ki :

“ETH tezi hala yolunda gidiyor, günlük 620 dolara yakın kapanışla 800 dolara çıkıyoruz. Aralık ayında büyük bir uzun pozisyon oluşturdum ve $ ETHBTC'nin daha yüksek bir düşük seviyeye ulaşabileceğini varsayarak, güzel bir şekilde sonuçlanacağını düşünüyorum. ETH'nin Ocak ayında daha iyi performans göstermesini umarak, Aralık ayında ETH'ye kıyasla daha fazla BTC'ye maruz kalmalıydım. "

Sonra ne olur?

CME vadeli işlem borsası Şubat ayında ETH vadeli işlemlerini başlatmayı planladığından Ethereum'un ufukta bir başka önemli katalizörü var .

2020'nin ilk çeyreğinden bu yana Bitcoin için yüksek düzeyde kurumsal talep göz önüne alındığında, talep de listeleme üzerine Ether'i artırabilir.


Bu arada, Bitcoin, günlük olarak yeni rekor seviyelere ulaşarak yükselen bir fiyat keşif yörüngesinde kalıyor. Sözde arz kıtlığı ve kurumsal satın alma çılgınlığı artık perakendeye yayılıyor, ralli hala çok daha fazla alana sahip olabilir ve muhtemelen kırılacak bir sonraki psikolojik seviye olan 35.000 dolar olabilir.

Cointelegraph'ın bildirdiği gibi, özellikle ralli tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırdığı için altı rakamlı tahminler son aylarda giderek daha yaygın hale geldi.

0 yorum

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA