...
  • Onur Akbunar

Ethereum fiyatı üç yıl içinde ilk kez 1.161 dolara yükseldi: Sırada ne var?

Ethereum'un yerel kripto para birimi olan Ether, 1.161 dolara yükseldi ancak hemen ardından düzeltildi.


Ethereum blok zincirinin yerel kripto para birimi olan Ether'in ( ETH ) fiyatı Ocak 2018'den bu yana ilk kez 1.161 $ 'a ulaştı. Üç yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan hemen sonra ETH 900 $' ın altına düştü.


Ethereum, Bitcoin'in momentumu nedeniyle yükseldi. Tarihsel olarak, güçlü bir BTC rallisinin ardından, altcoinler hızlı bir yükseliş trendi gördü. Tüccarlar buna genellikle "altcoin sezonu" diyorlar çünkü birçok altcoin art arda artış eğilimindedir.


Ether neden düzeldi ve sonra ne oldu?

Ethereum , Bitcoin'in rallisinin ardından yükseldi , ancak zincir üzerindeki veriler de satış tarafında bir likidite krizi olduğunu gösterdi.

2020 yılı boyunca, ETH'nin borsalardaki rezervleri tarihi düşük seviyelere geriledi. Bu, borsalarda satılabilecek daha az sayıda ETH olduğu anlamına gelir. CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju şunları açıkladı :

"Görünüşe göre satış tarafındaki likidite krizi, tıpkı BTC $ piyasası gibi ETH $ 'ı vurmaya başladı. BTC $ için, tüm borsaların rezervleri Şubat 2020'ye kıyasla% 31 azaldı. ETH $ için tüm borsaların rezervleri Mayıs 2020'ye kıyasla% 20 azaldı. "

Bununla birlikte, Ocak 2018'den bu yana görülmemiş seviyelere yükselen güçlü yükselişe rağmen, Ether hızla geri çekildi. Düzeltmesinin iki ana nedeni vardır: yüksek fonlama ve kilit direnç seviyesinde ağır satış emirleri.

Glassnode'un verilerine göre, Ethereum'un vadeli işlem fonlama oranı büyük borsalarda ortalama% 0,2.

Normalde, vadeli işlemler piyasası aşırı ısınmadığında fonlama oranı% 0.01 civarında kalır. Glassnode'daki analistler şunları söyledi:

“Ethereum fonlama oranları rekor seviyede ve büyük borsalarda ortalama% 0,2'yi aştı. #BitMEX% 0,4'ün üzerinde bir fonlama oranıyla paketin lideri. "

Ethereum vadeli işlem fonlama oranı. Kaynak: Glassnode

Piyasa, alıcılara veya uzun kontrat sahiplerine ezici bir şekilde yöneldiğinde, uzun bir sıkışma olasılığı artar.

Uzun sıkışma terimi, uzun sözleşme sahiplerinin Bitcoin fiyatı düştüğünde pozisyonlarını tasfiye etmeye zorlandığı bir senaryoyu ifade eder. Bu, BTC üzerindeki satış baskısının kısa sürede yoğunlaşmasına neden oluyor.


Yatırımcıların bir sonraki Ethereum'u gördükleri yer


"Mayne" olarak bilinen sahte bir tüccar, Ethereum'un Pazartesi günü haftalık mum açıldığında ETH fiyatının olduğu haftalık arz seviyesinden reddettiğini söyledi. Tüccar şunları söyledi :

“Haftalık arz EQ'su şimdilik reddedildi. Öngörülen finansman ham olacak, görünüşe göre maymunlar kaldıraçlı uzun yeşil düğmeyi eziyorlar. Kaldıraçlı uzun ürünlerim şimdilik kalmadı. "

Pazar ve zincir içi veriler genellikle geç alıcıların agresif satıcılar tarafından sıkıştırıldığını göstermektedir. ETH 1.100 doları aşar aşmaz, spot piyasa satış emirlerinde bir artış gördü.

FTX liderlik tablosunda en iyi performans gösteren tüccarlardan biri olan Alex Wice, sosyal medyada hem Ethereum hem de Bitcoin'de kısa bir pozisyon paylaştı.

Tüccar da benzer şekilde Ethereum'un yüksek fonlama oranıyla ilgili endişelerini dile getirdi ve sıfırlamaları gerektiğini söyledi.

0 yorum

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA