...
  • Onur Akbunar

Fatima köyünde gerçekleşen “Güneş Mucizesi

Portekizdeki Fatima köyünde gerçekleşen “Güneş Mucize”ni bilirmisiniz? tarih 1917; 8 ile 10 yaşındaki üç tane güzel çocuk, lucia santos, jacinta santos ve francisko marto, havadan kendi etrafında dönen, renkli ışıklar saçan, uçan bir cisim görüyorlar. cisim onlara yakın bir yerde iniş yapıyor ve içinden yaklaşık 18-20 yaşlarında olan güzel bir kadın iniyor ve çocuklarla sohbet ediyor..


Çocuklar bunu başta ailelerine antlattığında kimse inanmıyor ama aradan bir ay geçtikten sonra aileside aynı mucizeye tanık oluyor. o güzel kadın her ayın 13ünde geleceklerini söylüyor ve bidaha geldiklerinde ne kadar insan varsa burada toplansın diyorlar. Çocukların ailesi her tarafda hz meryemin kendilerini ziyaret ettiğini anlatıyor, ve bu olay dilden dile yayılıyor, herkesin ayin 13ünde orada olmalarını istiyor..


Tarih 13.10.1917 i gösterdiğinde yaklaşık 70.000 kişi fatima nın küçük bir köyü olan covada İria da bu mucizeye tanık olmak için orada toplanıyorlar.. Gazeteciler, bilim insanları, ateistler; aklınızdan kim geçiyorsa o gün orada oluyor. o gün çok yağmurlu bir hava vardı ve herkesin ıslanmasına rahmen hepsi orada bu mucizeye tanık olmak istedi..


Şimşek benzeri bu durum gerçekleşiyor ve ortaya birdenbire güneşe benzer bir cisim çıkıyor, ve çocuklardan biri “bakın işte geldi” dedi, herkes şokta, güneşe benzeyen cisim yaklaşık on dakika mükemmel bir hava gösterisi gerçekleştiriyor.. Bir gazeteci “o gün sırımsıklam olan elbiseler ortaya çıkan güneşten sonra aradan 5 daka geçmeden kurudu” demişti.. Bir zikzak uçışu ile birdenbire insanların yakınına indi, herkes bağırıyor, bazıları dua ediyor, bazılarıda ağlıyordu.. Güneşe benzeyen cisim insanların şok tepkisi yüzünden tekrar havalanıp gitti..


Bu olayda orada olan şahitlerden biri coimbra üniversitesindeki ünlü proffesor almeida garrett idi, kendisi “ herkes bunun inen bir güneş olduğunu sanıyor ama öyle değil, bu parlayan metalden ve ışıklarla dolu, mükemmel bir hızlı dönüyordu, gölgesi bile olmayan çok ilginç ve mükemmel bir cisim, herkesin elbisesi bi kaç dakika içinde kurudu, ama herkes çahilce davrandığı için burayı terk etti”


Bu olaydan haberdar olan vatikan oraya hemen bir kilise yapıyor ve olayı hz meryemin mucizesi diye üzerini örtmeye çalısıyor. neyse, aradan bi kaç ay geçtikten sonra o cisim tekrar çocuklara görünüyor ve bu sefer üç cocuktan ikisinin yakında bu dünyayı terk edeceklerini ama biri yani lucia nım uzun bir ömür yaşayacağını söylüyor, sonra luciyaya bir kaç zarf veriyor ve bu zarfları dünyada en üst düzeyde olan bir şahısa vermesini istiyor.


Yaklaşık 2-3 sene içinde üç cocuklardan ikisi vefat ediyor; Jaçinta ve Francisko.

lucia uzun seneler sonra kendisinin tanınmayan şahıslar tarafından uyarıldığını, kendisi ve ailesinin tehdit altında kaldığı için bu konuyu kapattığını anlatıyor.Luciayı bir gazete koruma sözü veriyor ve ondaki mektupları vatikanda papaya vermesini istiyor.


Lucia bir şart koyuyor; zarflar herkesin önünde açılıp okunacak ve gazetecilerde orada olacak. Bu şart kabul görüyor.

Neyse vatikanda zarflar 1960da herkesin önünde Papst Johannes XXIII tarafından açılıyor, papa herkese “mektubun içeriğini size anlatamam malesef, bu tüm insanların paniğe girmesine neden olur diyor” gazeteciler papaya “neden? Mektupda kıyametten mi bahsediliyor?” papa “hayır, mektup da yazılanlar dinimiz ve insanları hakkında”

ondan sonraki papalar da yani Paul VI ve Johannes Paul I. bu dört sayfalık mektubun içeriğini kimseye anlatmıyor..


Fatima da bulunan o bölgede yapılan kiliseye bugün hala birçok Hristiyan uğruyor ve Lucia 2005 de 98 yaşında vefat ediyor..

O mektupda ne yazıyordu? insanların yaratılışı hakkındaki gerçekler yazıyor olabilir mi? Vatikanın oraya hemen kilise yapıp olayı hz meryemin mucizesi olarak kapatması ve konunun dine zarar vermemesi için luciayı uyarlamaları, sizcede garip değil mi?


0 yorum

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA