...
  • Onur Akbunar

FCA, Bitcoin 33.000 $ 'ın altına düşerken kripto yatırım riskleri konusunda uyardı

Financial Conduct Authority, Bitcoin 33.000 doların altına düştüğü için halkı kripto yatırımı konusunda uyardı.

Birleşik Krallık'ın finansal düzenleyicisi Financial Conduct Authority, kripto piyasalarında yaşanan büyük bir çöküşün ortasında kripto para birimi yatırımı hakkında bir uyarı yayınladı.

FCA, 11 Ocak'ta yaptığı açıklamada , kripto yatırımı ve kredilendirmenin yüksek bir risk seviyesi ile ilişkili olduğunu belirterek, yatırımcıların kriptoya yatırım yaparken tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiğini vurguladı.

Fiyat dalgalanması, ürün karmaşıklığı, ücretler ve ücretler gibi bir dizi riske atıfta bulunan FCA, yatırımcıların kripto ile ilişkili risklerden sorumlu olduğunu söyledi:


“Tüketiciler risklerin farkında olmalı ve kripto varlıklara dayalı yüksek getirili yatırımlara yatırım yapmanın kendileri için uygun olup olmadığını tam olarak düşünmelidir. İlgili kripto varlık işini kontrol etmeli ve dikkatlice değerlendirmelidirler. "

Düzenleyici ayrıca, kripto yatırımcılarının, bir şeyler ters giderse Finansal Ombudsman Hizmeti veya Finansal Hizmetler Tazminat Planı gibi büyük tüketici koruma kurumlarına erişme ihtimalinin düşük olduğunu belirtti.

FCA, kripto ile ilgili hizmetler sunan şirketlerin tüm ilgili yasal gerekliliklere uyduklarından ve FCA tarafından yetkilendirildiklerinden emin olmaları gerektiğini belirtti. Ajans, 10 Ocak 2021 tarihinden itibaren, Birleşik Krallık merkezli tüm kripto varlık firmalarının kara para aklamayla mücadele düzenlemeleri uyarınca FCA'ya kayıtlı olması gerektiğini yazdı. FCA, "Kayıt olmadan faaliyet göstermek cezai bir suçtur" diye ekledi.


FCA'nın kripto uyarısı, Bitcoin ( BTC ) 8 Ocak'ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 42.000 $ 'ı kaydettikten sonra kripto piyasalarında büyük bir düşüşün ortasında geldi . 11 Ocak'ta BTC, kısa bir süre için 33.000 $ eşiğinin altına inen büyük bir satış gördü. Cointelegraph'ın Bitcoin fiyat endeksinden alınan verilere göre , yayınlanma zamanı itibariyle BTC son 24 saatte yaklaşık% 14 düşüşle 35.000 $ civarında işlem görüyor.

En son kripto piyasası çöküşü, Bitcoin'e özel değil, çünkü piyasa değerine göre ilk 10 kripto büyük kayıplar verdi ve Ether ( ETH ) gibi altcoin'ler yaklaşık% 19 düştü.

0 yorum

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA