...
  • Onur Akbunar

Herkes her zaman uzaylıların hiper zeki olduğunu varsayar, ya aslında aptal ve barbarlarsa?

Bu, Neill Blomkamp'ın tarihteki en iyi bilim kurgu ve ilk filmlerinden birine kolayca cevap vermek istediği sorulardan biri


Ya uzaylılar Dünya'ya geldiyse, fethetmek için değil, mülteciler gibi ?

Yıl 1982 ve Johannesburg, Güney Afrika'da dev bir uzaylı gemisi ortaya çıktı. Ekip, araştırması için bir milyon yetersiz beslenen uzaylı bulundu. Hükümet onları Bölge 9 adlı bir kampa yerleştirir. Yıllar geçtikten sonra kamp daha çok gecekondu mahallesi ve gettoya dönüşür.


Bölge 9'daki Karidesler olarak adlandırılan uzaylılar, oldukça barbar, Bölge 9'da oldukça pis ve kabile gibi davranışlar yaşıyorlar ve aynı zamanda türler arasında yüksek bir gerilim yaratan insanlara karşı şiddet içeren davranışlar kullanıyorlar

Ayrıca hiçbir liderliği yok gibi görünüyor.Yeryüzünde bulundukları yıllar boyunca anlamlı bir şey elde etmiş gibi görünmüyorlar.Zeka düzeyleri, geldikleri gemiyi inşa edemeyecek kadar düşük.Ayrıca nasıl kullanacaklarını bildikleri son derece etkili ve sofistike silahlara sahipler, ancak yaratacak kadar akıllı görünmüyorlar.


Barbarca ve biraz aptalca davranışlarını gösteren bir sahnenin üstünde.

Birçok insan, Karideslerin bu kadar barbar davranmalarının ve bu kadar zeki görünmemelerinin nedeninin, muhtemelen gemideki milyon karidesin muhtemelen bir işçi gücü olması ve muhtemelen bir termitin parçası olmaları nedeniyle olduğu konusunda hemfikirdir. Kovan aklı/ erkek arıları gibi ve işçilerine ne yapmaları gerektiğini söyleyen bir kraliçe veya lider olmadan vahşice davranırlar.

Dünya'ya gelen uzaylıları çok farklı ve farklı bir şekilde ele alması için Bölge 9'u izlemenizi tavsiye ederim.


Okuduğunuz için teşekkürler!

0 yorum

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA