...
  • Onur Akbunar

İskoçya'yı Türkiye'ye bağlayan 12.000 yıllık antik tüneller

Heinrich Kush, son zamanlarda epochal keşfi yapan Alman kökenli bir arkeolog. Türkiye'yi İskoçya'ya bağlayan eski bir yeraltı tüneli. Arkeolog Heinrich Kush da bu eski yeraltı tünelleri hakkında bir kitap yazdı. Kitapta eski bir dünyanın yeraltı sırlarından bahsediyor. Bu keşif geleneksel tarihin gözden geçirilmesine yol açmalıdır.

Görünüşe göre bu dev tünel izole bir durum değil. Aslında, Avrupa'nın her yerinde, bazıları Akdeniz'in hemen altında kazılan geniş bir yeraltı tüneli ağı var. Bu tünellerin yaşının çok büyük olduğu, Neolitik'te bir yere inşa edildiği tahmin edilmektedir. Bu tünellerin ve onları inşa eden medeniyetin kesin amacı henüz belirlenmemiştir.

Sığınak olarak kullanıldıkları anlaşılıyor, ancak hangi tehlikeye karşı olduğu tam olarak bilinmiyor. Tüneller ortalama 70 santimetre yükseklikte, ancak bazı yerlerde daha yüksek bölümler var. Yağ lambaları ile donatılmış yer yer bile odalar vardır.

Tuhaf olan şey, hiç kimsenin Neolitik halkın bu tünellerde hava dolaşımı sorununu nasıl çözdüğünü açıklayamamasıdır. Bu tüneller sert kayalara kazmak için özel teknikler kullanan eski “uzmanlar” tarafından inşa edildi.

1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA