...
  • Onur Akbunar

Koronavirüsten Sonra Dünya Nasıl OlacakHatırlarsanız 2012'de dünyanın sonunu bekliyorduk. Çoğu - korku içinde, ama bazı vatandaşlar, sakin bir şekilde ve sabırsızlıkla. Beklemedi. Ve şimdi 2020 yılı geldi. 2012 "kıyamet" in aksine, bu yıl hakkında kimse başından beri kötü bir şey söylememiş görünüyor. Şu anda görünüşe göre, insan toplumunda gerçek bir "çöküş" yaşanıyor.


Histerik Piyasa

Çevremizdeki dünyadaki en kırılgan olan nedir?

-Doğa ? Doğa yalnız bırakılırsa, çok çabuk kendini yeniler. -Belki sağlık? Yine hayır. Kişi yalnızca temel hijyen standartlarına uymak zorundadır ve dedikleri gibi, kötüye kullanmamak ve her şey sağlık için uygun olacaktır (tabii ki, kalıtsal hastalıklardan bahsetmiyorsak).

Yani, en kırılgan şey ekonomidir. Mali piyasa, insanlığın bağımsız varoluşundan en aciz, histerik ve aciz olanıdır. Ve finansal piyasada, dünyamızda meydana gelen tüm felaketler, ister volkanik patlama, yangın, deprem veya pandemi olsun, ilk etapta tezahür ediyor. Şimdi her yerde gördüğümüz durumlar gibi..


Nükleer savaş olmayacak

Parayı emreden asıl kişidir. Bu ifadeyle tartışmak zor. Dünyamızda lider konuma gelmeye istekli devletlerin olduğu gerçeğinin yanı sıra. Rakipleri yenmenin ve meşhur liderlik pozisyonunu almanın en kolay yollarından biri savaştır. Hayır, elbette nükleer savaş değil. Nükleer silahlar sadece caydırıcıdır. Eğer uygularsan, herkes için kötü olur. Ülkelerin çoğu, nüfusu ve endüstrisi ile birlikte gezegenden yok olacak bir pazarda lider olmanın zor olduğunu kabul edin. Ve mağlupların doğal kaynaklarının kullanılması zor olacak - sonuçta, radyoaktif kirlenme nedeniyle bölgelerine uzun süre erişilemeyecek. Ve bu, nükleer silahların kullanılması durumunda hepimizi bekleyen senaryo. Yani liderliğe ulaşmanın bir yolu olarak tamamen ortadan kalkar.


Atom bombasına alternatif

Ve sonra bakteriyolojik silahlar arenaya girer. Belki de buna “epidemiyolojik” demek daha doğru olur. Bir anlamda insancıl olması açısından çok uygundur, zira yok etmez, doğru geliştirilip uygulanırsa düşman bir devletin nüfusunu ve silahlı kuvvetlerini uzun süre felç eder, aynı zamanda sanayisini ve doğayı korur. Saldırıya uğrayan ülkenin finans piyasası hakkında söylenecek bir şey yok - bundan çok hızlı bir şekilde hiçbir şey kalmayacak.


Ancak epidemiyolojik bir silah geliştirmek yeterli değildir; yine de etkinlik açısından test edilmesi gerekmektedir. Potansiyel bir düşmanın ona nasıl tepki vereceğini, böyle olaylara hazır olup olmadığını ve hazırsa ne kadar olacağını görülmesi lazım. Ayrıca, geleceğin dünya lideri olan ülkenin kendisinin, ister düşmandan bir yanıt olsun, ister yanlışlıkla yanlış yere dağılması olsun, bu silahın kendi topraklarında olası kullanımına hazır olup olmadığına ikna olmak iyidir.


Biraz geri dönelim

2012'nin başında hatırladığımız ve bununla ilgili pek çok kehanet olduğu gerçeğini hatırlamamız boşuna değildi, neyse ki gerçekleşmedi. Ancak ortaya çıktığı üzere 2020, Nostradamus ve Wanga gibi ünlü tahminciler tarafından atlanmadı. Uzmanlara göre, dünyanın önde gelen peygamberlerinin 2019-2022'ye özel bir vurgu yaptığı söylenebilir. Bundan doğrudan bu dönemde gezegenimizi sarsan doğal afetler, tüm dünyayı kasıp kavuran bir salgın ve sonunda hegemon değişimi, yüzyıllardır yarı-koloni rolü oynayan bir ülkenin ön plana çıkması, kelimenin tam anlamıyla on yıllardır dünya düzeyine ulaşması olarak adlandırdılar ve şimdi şimdi, şartlarını istisnasız herkese dikte edebilen lider dünya gücünün yerini alacak.

Şimdi anlıyoruz ki, hem Wanga hem de Nostradamus, büyük olasılıkla Çin'den dünya ekonomisinin gelecekteki lideri olarak bahsetti. Çevirmenine göre Wanga, Çinli yetkililerin dünya hakimiyetini elde etmek isteyeceklerini ve bunun ciddi ve uzun süreli bir çatışmaya yol açacağını belirtti.

Birinci sınıf eğitim

Şimdi kendiniz yargılayın: Bazı analistlere göre, kelimenin tam anlamıyla gözlerimizin önünde birkaç ay içinde, bütün bir devlet ölçeğindeki ilk epidemiyolojik saldırı deneyimi ve onun parlak yansıması Çin İmparatorluk'ta gerçekleştirildi. Sinsi virüslere karşı savaşa en hazır olduğunu gösteren bu ülkedir. Ve görünmez bir yaygın enfeksiyon karşısında uzun süredir dünya lideri olarak kabul edilenler de dahil olmak üzere herkesin çaresizliğini açıkça gösteren bu ülkeydi. Ve şimdi onlar için - her şey çoktan bitti, bizim için (ve diğer herkes için) her şey daha yeni başlıyor. Bu bir hegemon değişikliği değil mi?


Öyleyse kıyamet, uzun zamandır bize göründüğü gibi görünmeyen dünyanın sonu. İyi ve kötü, Son Yargı ve daha da kötü kılıklarla dörtnala koşan atlılar arasında büyük bir savaş olmayacak. Ne olacak? Zafer ve salgın hastalık (kıtlık ve salgın hastalıklar) ve bunun sonucunda da birçok kişinin mahvolması. Ve sonunda - yeni, incelmiş, ancak yeniden doğmuş ve aydınlanmış bir insanlık.

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA