...
  • Onur Akbunar

Pentagon UFO'larla İlgili Bulguları Bulduğunu Açıkladı

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, dünyanın en çok tartışılan konularından biri olan UFO'lar hakkında yeni bir karar aldı. Bu karara göre Pentagon, UFO'ların araştırma ve bulgularını yılda iki kez paylaşacak.UFO'lar, daha doğrusu dünya dışı yaşamın bulguları (!), Dünyadaki en tartışmalı konulardan biridir. Bazı insanlar dünya dışı yaşamın varlığını kabul ediyor ve UFO'ların gerçek olduğunu ifade ederken, diğerleri UFO'ları mutlak bir dille reddediyor. Bu konuda nadiren resmi açıklamaların yapılması konunun gizemini daha da artırmaktadır.


New York Times'daki bir habere göre, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, UFO'larla ilgili çalışma ve bulgular hakkında yeni bir karar aldı. Karara göre, Pentagon artık her altı ayda bir UFO'lar hakkında kamuoyuna açıklama yapacak.

Pentagon'un eski UFO yetkililerinden Eric Davis, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bir ekibin yakın zamanda insanlık tarafından yapılmayan nesneler bulduğunu söyledi. Davis ayrıca Mart ayında gizli bir brifing verdiğini ve bu brifingde dünya dışı araçlara odaklandığını belirtti.

Pentagon'un basın açıklaması yapma kararının temel nedeni; diğer ülkelerin havacılık konusundaki çalışmalarını iletmek. Aslında, ABD hükümetinden bazı kişiler de UFO'ların varlığına inanmıyor. Örneğin bu kararı veren Senatör Marco Rubio, askeri tatbikat yaptıkları bölgelerde bazı askeri üsler ve kendilerine ait olmayan uçan cisimler tespit ettiklerini söylüyor. Rubio'ya göre bu nesnelerin uzaydan gelmesi Rusya'dan daha iyidir veya Çin'in askeri teknolojileri bu kadar gelişmiş.


Marco Rubio aynı zamanda Senato Seçim İstihbarat Komitesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor ve Pentagon'un raporlarını komitesiyle birlikte gözden geçirecek. Rubio, bulguların bütçelerle ilgili raporlarda yer almasını istiyor. Yapılacak açıklamaların büyük önem taşıdığını belirten Rubio, UFO'larla ilgili bulguların raporlanmasının standart hale geleceğini söylüyor.

Senatör, UFO biriminden gelen açıklamaların çok sıkıcı olabileceğini ancak bunun yapılması gerektiğini söylüyor. Bu fikre uyan çok büyük bir kesim de var. 2017'de görevinden ayrılan Pentagon UFO Birimi'nin CEO'su Luis Elizondo, fikrin çok daha erken hayata geçmesi gerektiğini söyledi. Elizondo'ya göre, UFO'larla ilgili bulguların artık saklanması gerekmeyecek.

0 yorum

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA