...
  • Onur Akbunar

Sahra Çölü'nün kumlarının altında keşfedilmeyi bekleyen arkeolojik keşifler olabilir mi?

Neredeyse kesin.

Halihazırda uydu görüntüleme ve yere nüfuz eden radar, Mısır çöllerinde, hâlâ kuma derin gömülü olanlar gibi, piramitler de dahil olmak üzere daha önce keşfedilmemiş çok sayıda kalıntı ortaya koymuştur

NASA'nın izniyle.


Araştırmacılar, farklı dalga boylarında yüksek çözünürlüklü uydu görüntülerini analiz ederek, Mısır'ın geniş bölgelerinde 17 kayıp piramit, yaklaşık 3.000 antik yerleşim ve çeşitli türlerde 1000 mezar keşfettiler.

Sahra'daki iklimin zaman içinde önemli ölçüde değiştiğini ve bir zamanlar orada yaşayan insanların ve hayvanların yaşadığını biliyoruz, çünkü kuzeydoğu Çad'daki Ennedi Dağları'ndaki Manda Guéli Mağarası'ndan bu mağara resimleri gösteriyor. Bu özel tablolar yaklaşık 2-3.000 yaşındadır, ancak 15.000 yıl öncesine dayanan başkaları da vardır.Açıkçası Afrika'da daha da güneyde bulduğumuz savan hayvan türlerini destekleyecek kadar yiyecek ve su vardı.

Sahra Çölü'ndeki iklim değişikliğinin, 70 / 80.000 yıl önce Afrika'yı terk eden son insan dalgasından da sorumlu olduğuna inanılıyor; insan hayatını merkezden ve doğudan destekleyebilecek bir 'koridor' var Afrika şimdi Mısır ve Sina çölüne.


Mevcut Sahra Çölü'nün ortasında yaşayan eski medeniyetler olup olmadığını bilmiyoruz, ancak arkeologların binlerce yıl öncesine dayanan daha önce gizli olan diğer sitelere sürekli olarak geldikleri gerçeği göz önüne alındığında, her zaman bir olasılık var ve çok heyecan verici bir olasılık.0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA