...
  • Onur Akbunar

Sonsuza dek yaşa: Sonsuz kalp atışı için 3D baskılı elektronik kılıfta 'önemli ilerleme

BİLİMSELLER, hayati organın sonsuza dek atmasını sağlamak için genişleyerek ve daralarak ebedi bir kalp atışına izin verebilecek bir 3D baskılı elektronik kalp kılıfının geliştirilmesinde "önemli ilerleme" kaydetti, Express.co.uk ortaya çıkarabilir.


Urbana-Champaign'daki Illinois Üniversitesi ve St. Louis'deki Washington Üniversitesi'nden gelen ekip, 2014 yılında belirsiz bir süre boyunca düzenli olarak atmasını sağlamak için bir kalbin üzerine oturması için devrim niteliğinde bir elektronik membran oluşturdu.Araştırmacılar,bir prototip oluşturmakve onu bir tavşanın kalbine oturtmak için bilgisayar modelleme teknolojisi ve bir 3D yazıcı kullandılar ve organı "vücudun dışında besin ve oksijen açısından zengin bir çözümde" mükemmel bir şekilde çalıştırdılar.Ancak şimdi, altı yıl sonra, Washington Üniversitesi'nden, cihazın tasarımına yardımcı olan biyomedikal mühendisi Igor Efimov, teknolojinin insanlar için bir gerçeklik haline gelmeye bir adım daha yakın olduğunu söylüyor.“Organ uyumlu elektroniklere birkaç yeni yaklaşım geliştirmede önemli ilerlemeler kaydettiklerini de aktarıyor.
“Yayınlanmış birkaç patent var ve şu anda incelenmekte olan birkaç makale var ve Doğa Biyomedikal Mühendisliği'nde bir tanesi bu teknoloji ile özellikle ilgili. 


“Umarım yakında kabul edilir. 


Bu teknolojiyi kliniğe çevirmek için de çalışıyoruz

Bir çalışmanın Nature dergisinde hakemli bir şekilde gözden geçirilmesi ortalama 85 ila 150 gün sürer, ancak tekliflerin karmaşıklığı nedeniyle daha uzun sürebilir.

Daha sonra, cihazın hastanelerde görülmeden önce ölçeklendirilmesi, üretilmesi ve test edilmesi gerekecektir, yani hala birkaç yıl uzakta olabilir. 

Cihaz, kalbin elektriksel aktivitesini sürekli olarak izlemek için "örümcek ağı benzeri bir sensör ve elektrot ağı" kullanacak ve gelecekte sağlıklı bir kalp atış hızını korumak için elektrik çarpması sağlayabileceğini umuyor.

Yüksek çözünürlüklü görüntüleme teknolojisi, mevcut kalp pillerinin ve implante edilebilir defibrilatörlerin aksine, ısmarlama elastik membranın kalbe "tam olarak oturmasını" sağlamak için kullanılacaktır.

Kalp krizi veya diğer ciddi kardiyak olaylar durumunda kalbi yeniden başlatmaya yardımcı olacaktır.

0 yorum

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA