...
  • Onur Akbunar

Tesla'nın otopilot sistemi, sürücü yardımı olmadan 600 kilometre yol kat etti [video]

Tesla'nın gelişmiş otopilot sistemi uzun mesafeli bir yolculuğu başarıyla tamamladı. Tam Otonom Sürüşe sahip bir Tesla Model 3, San Francisco'dan Los Angeles'a sürücü yardımı olmadan gitti.Tesla, elektrikli arabaları için Tam Otonom Sürüş (FSD) özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Elon Musk, geçen yıl Ekim ayında Tam Otonom Sürüş beta testinin başladığını duyurmuştu. FSD teknolojisinin yeteneklerini gösteren bir video YouTube'da yayınlandı.

Tam Otonom Sürüş beta yüklü bir Tesla Model 3, San Francisco'da başlayan ve Los Angeles'ta sona eren “uzun mesafeli” bir yolculuğu başarıyla tamamladı. Paylaşılan video, tek başına 614 kilometre yol kat eden otomobilin otoyol ve şehir gibi farklı sürüş koşullarında nasıl performans gösterdiğini gösteriyor.

Yolculuk genel olarak iyi geçti Elektrikli otomobilin sahibi, yolculuktan genel olarak memnun olduğunu söylese de, sistemin birkaç eksikliğine aldırmadan gitmiyor. Sürücü, yoldaki bir engelden kaçınmak için bir saniyeliğine arabanın kontrolünü ele geçirmek zorunda kaldı. Benzin istasyonuna geldiğinde arabaya müdahale etmek zorunda kaldı.

Ayrıca sahibi, San Francisco sokaklarından birinde FSD özelliğinin garip bir davranışına şahit olduğunu söylüyor. Araba gereksiz yere şerit değiştirdi. Ancak tüm bu küçük olumsuzluklar, Tam Otonom Sürüş teknolojisinin Tesla'nın ciddi bir başarısı olarak görülmesi gerektiği gerçeğini değiştirmiyor.0 yorum

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA