...
  • Onur Akbunar

Westminster Sarayı Londra'da yanıyor

Tüm İngiliz basınının bu saat ve dakikalarda bildirdiği gibi, İngiliz Parlamentosu binası üzerinde ya duman bulutları ya da buhar bulutları göründü:Orada bir şeyler yanıyor veya kaynıyor hala belirsiz, ancak itfaiye araçları nesneye doğru koşuyor ve her yerde alarm sirenleri çalıyor. Bir gün önce orada bazı onarımların başlatıldığı bilgisi var.

Video, 13. yüzyılda bir yerde inşa edilmeye başlanan ve 1529 yılına kadar İngiliz krallarının ana ikametgahı olan Büyük Britanya'nın sembollerinden biri olan Westminster Sarayı'nı yakalıyor. Sonra parlamento oraya taşındı. Bina çok eski görünüyor, mimari bir anıt, sadece 5 kilometre veya daha fazla koridor var, bu yüzden yanacak bir şey var ve şimdi herkes ikinci bir Notre Dame olmadığından endişeli.

Aslında, tabii ki, Ekim 1834'te orada olduğundan, hiçbir Notre Dame de Paris olmayacak - saray tutuştu, bütün gece yandı . Londra tarihindeki en büyük ikinci yangındı. Bu nedenle, bu sefer bir şey yanarsa, sarayda 19. yüzyıldan daha eski neredeyse hiçbir şey yok olacak.


Genel olarak ve aslında, 1834'teki bu yangın, 1812'deki Moskova yangını oldukça ilginç bir konu, çünkü Avrupa'nın neredeyse tüm “eski Gotik mimarisi” ve hatta Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bazı eski mimari bile yeniden yapılmış. Her yerde ve şaşırtıcı bir şekilde yaklaşık aynı zamanda bir tür yangınlar vardı. Sonuç olarak, katedral bir nevi "eski Gotik" ve rehberin dediği gibi haçlılar tarafından inşa edildi, ancak daha yakından incelendiğinde bir 19. yüzyıl olduğu ve ondan önce bir "yangın" olduğu ortaya çıktı.Westminster Sarayı önemli bir yer, Kremlin'e benziyor ancak sadece İngiltere'de ve bu nedenle elbette Moskova Kremlin'den daha önemli. Bu nedenle, onu biraz yükseltse bile, daha görkemli bir tarihsel olayın beklentisiyle şimdiden bir tür ritüel olacaktır. Bununla birlikte, bir nedenden ötürü, Westminster Sarayı'nın tamamı yanarsa - o zaman eşikte hayal etmemiz bile korkutucu olacaktır. Tamamen sıfırlanmanın başlangıcının, hepimizin bildiği tanıdık dünyanın ortadan kaybolmasının bir işareti gibi görünecek, bu yüzden olayların gelişimini takip ediyoruz.


0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İNUHA Abone Ol

© 2023 by TheHours. Proudly created with İnuha.com

Sitede yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz. Tüm Hakları Saklıdır.
© 2020 İNUHA